"Miró Lithographs III "

861121

BOK, "Miró Lithographs III ", Joan Teixidor, Maeght éditeur, 1976, folio i förlagets linneband med illustrerat skyddsomslag, verkförteckning över Miro's litografier mellan 1964 och 1969, innehåller sex osignerade originallitografier inklusive omslaget, 33 x 26 cm.

Bruksslitage, omslaget med skador.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (17 bud)
6686834
6686305
6682722
6682720
950
6682719
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.