Bordspendyl Brunfaut

861117

BORDSPENDYL, Brunfaut, sent 1800-tal, bronserad och förgylld metall, alabaster, urverk märkt "Japy Freres", verknr 8559 /8471 /57, pendel medföljer, emaljerad urtavla, mått 33x12x34 cm

Åldersrelaterat skick med mindre bristning och emaljskador, smärre nagg, nyckel saknas

Klockor/Ur

Geijersgatan 14, Göteborg

Bordspendyl Brunfaut

Budhistorik (7 bud)
6686815
6686206
6684534
6680163
500
6678371

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.