Karmstol gustaviansk stil

861093

KARMSTOL, gustaviansk stil, sent 1800-tal, vitmålad med rödmålade och bronserade detaljer, skuren dekor, klädd med randig textil, sittshöjd ca 43/40 cm.

Slitage, sprickor, , mindre skador, lagningar, senare målning samt klädsel, söm i ryggbrickan har släppt.

Möbler, Stolar

Geijersgatan 14, Göteborg

Karmstol gustaviansk stil

Budhistorik (13 bud)
6676636
850
6676635
6676633
750
6676632
700
6676631
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.