August Hagborg oljemålning

859307

AUGUST HAGBORG (Sverige, 1852-1921):
"Musselplockare på stranden, Bretagne", olja på duk, signerad, 82 X 116 cm.

Smärre fläckar.

Konst, Äldre måleri, Selected

Geijersgatan 14, Göteborg

August Hagborg oljemålning

Budhistorik (10 bud)
6703502
16 000
6703492
8 800
6703486
8 600
6703482
8 400
6694545
8 200

Slutpris SEK:
16 000
1 533 EUR, 1 800 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.