Stop tenn

846402

STOP, 5 st., tenn, 17/1800-tal, enligt påskrift undertill Josua Berglund (Lund, 1828-1838), Daniel Eklund (Kalmar, 1846-1858), JE Schult (Uppsala, 1775-1820), Sven Ekström (Norrköping 1824-1852), Johan Erik Schult (Uppsala, 1775-1820), höjd ca 20-22 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, bucklor

Metall, Tenn, Allmoge

Stop tenn

Budhistorik (5 bud)
6522043
6523055
1 400
6522043
6514617
6511122

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.