Alvar Aalto bord nr 92

846149

ALVAR AALTO, BORD, NR 92. 1950-tal, teakfanerad bordsskiva, björkstomme, två Inläggsskivor, längd 129+49+49=227 cm, bredd 90 cm.

Smärre slitage

Möbler, Matbord

Södra kajen 14, Helsingfors

Alvar Aalto bord nr 92

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
6518323
6516766
240
6509193
130
6507382
100

Slutpris EUR:
10 438 SEK, 1 174 USD
Utropspris EUR: