Kandelabrar sent 1800-tal

845360

KANDELABRAR, 1 par, sent 1800-tal, bronserad metall, genomrbuten dekor, tre ljusarmar behängda med slipade prismor, dekor av kvinna respektive mansfigur, höjd 36 cm.

Bruksslitage, prismor saknas, nagg, mindre bristningar.

Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Kandelabrar sent 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
6516514
500
6516513
450
6516510
6516357
6498053

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.