Vas Kina

845057

VAS, Kina, 1800/1900-tal, oxblodsglasyr, Tung Chi märke i botten, höjd ca 52 cm

Mindre stötmärken, ett nagg i botten, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Vas Kina

Budhistorik (11 bud)
6522637
850
6521073
6516788
750
6514775
700
6514159
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.