Alvar & Aino Aalto skrivbord

844123

ALVAR & AINO AALTO, skrivbord med hurts, stol,1900-talets andra hälft, fanérat i björk, stol modell 65 skrivbord modell 81B, hurts modell 297, 5 lådor, bordets höjd ca 71, 152x76, hurtsens höjd 65, 55x38 cm

Blekt, bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Matbord, Design

Rum 4

Alvar & Aino Aalto skrivbord

Budhistorik (25 bud)
6499341
11 000
6499326
10 500
6499326
9 200
6499338
9 000
6499326
8 000

Slutpris SEK:
11 000
1 054 EUR, 1 238 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.