Carl Eldh gipsskulptur

843252

CARL ELDH (1873-1954): skulptur, gips, "Ungdom", signerad i bottenplattan, höjd ca 42 cm

Tre armar knäckta, åldersrelaterat slitage, smärre repor

Diverse, Konst, Skulpturer

Monter 15

Carl Eldh gipsskulptur

Budhistorik (29 bud)
6505420
3 800
6505407
3 600
6505414
3 400
6505407
3 200
6505404

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.