Tekanna Kina 1700-tal Famille rose

843076

TEKANNA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), globulär form, famille rose, höjd ca 11 cm

Nagg på pipen och lockknoppen

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (9 bud)
6503586
6512318
2 800
6503586
2 600
6512317
2 400
6503586

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.