Brons

842535

SKULPTUR, brons, buddha, 1800-tal, sannolikt Tibet, förgylld, längd ca 11 cm

Åldersrelaterat slitage, nött förgyllning, saknar tron

Diverse, Metall

Brons

Budhistorik (56 bud)
6517383
38 000
6517382
37 000
6517361
36 000
6517380
35 000
6517361
33 000

Slutpris SEK:
38 000
3 640 EUR, 4 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.