Alvar Aalto Savoy Iittala

842192

ALVAR AALTO, "Savoy", vas, begränsad upplaga, framtagen för 60-års jubileet av Aalto vasen 1996, signerad undertill ALVAR AALTO IITTALA 1936-1996, höjd ca 14 cm

Smärre slitage

Glas, Konstglas

Monter 10

Alvar Aalto Savoy Iittala

Budhistorik (30 bud)
6519672
3 400
6519667
3 200
6519661
6519664
6519661
2 800

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.