Soffa Empire

841878

SOFFA, fanérad i mahogny, Ryssland, 1800-talets första hälft, empire, klädsel med mönster av lagerkransar, längd ca 187, sitthöjd 50, sidodjup 70 cm

Ytskador, sprickor, smärre fanerbortfall

Möbler, Soffor

Rum 5

Soffa Empire

Budhistorik (5 bud)
6505348
3 200
6502800
6502734
6488091
6486987

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.