Falkenbergs Belysning golvlampa

840855

GOLVLAMPA, 1900-talets mitt, modell 7029, Falkenbergs Belysning, mässing och trä, textilklädd pappskärm, undertill märkt FLB, höjd ca 145 cm

Bruksslitage, stötmärken och fläckar förekommer på stommen, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Budhistorik (23 bud)
6505015
2 600
6498713
2 400
6505013
6498713
6500547

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.