Flintlåspistol Ryssland

840111

FLINTLÅSPISTOL, rysk, m/1809, pipa med skarpa provstämplar, låsbleck signerat Tula 1813, längd 43 cm

Skador: Stockskador, slitage, korrosion

Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Flintlåspistol Ryssland

Budhistorik (38 bud)
6501527
24 000
6490360
23 000
6498555
23 000
6490360
20 000
6498554
19 500

Slutpris SEK:
24 000
2 299 EUR, 2 700 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.