Vas porslin Kina

839590

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, Sang de boeuf / oxblods-glasyr, med Jingdezhen Zhi märke i botten, höjd 31 cm.

Krackelyr, glasyrnagg kring fotringen.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Vas porslin Kina

Budhistorik (9 bud)
6505282
6505280
850
6505278
6505277
550
6505252
500

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.