Pepperbox 1800-tal IEH

839573

REVOLVER, så kallad "Pepperbox", slaglås, pipknippet är handroterat, fyrpipig i mässing, märkt IEH, (J. Engholm) 1800-talets mitt, längd ca 21 cm

Slitage, lös ring i mässing, hanen hakar upp i båda lägena

Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Pepperbox 1800-tal IEH

Budhistorik (6 bud)
6514474
6513996
2 800
6513308
2 600
6511711
2 400
6510482

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.