Johan Åkerblad spegel

830662

JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), stockholmsarbete i rokoko, skuren dekor, bronserad, monogramsignerad IÅ, 86x40 cm

Senare glas, ombronserad, lagning

Speglar, Selected

Johan Åkerblad spegel

Budhistorik (21 bud)
6524099
10 000
6524096
9 800
6524027
9 600
6524095
9 400
6524027
9 200

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.