Hvidt & Mølgaard Boomerang fåtölj

831311

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, fåtölj, "Boomerang", France & Daverkosen, Danmark 1950-tal, teak och mässing, lösa klädda dynor, märkt FD made in denmark, sitthöjd 44 cm

Rygfgens överliggare knäckt (lagad), ryggens fjädring med skador och lagningar,

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Budhistorik (32 bud)
6407608
9 800
6407607
9 600
6407604
9 400
6407606
9 400
6407604
9 200

Slutpris SEK:
9 800
939 EUR, 1 103 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.