Matservis England

830264

ADAMS, "Calyx Ware", matservis, 25 dlr., porslin, England, 1900-tal, bestående av: 9 djupa, 8 mattallrikar, 3 assietter, gräddkanna, 3 uppläggningsfat, soppterrin

Missfärgningar, gräddkanna med nagg, krackeleringar

Keramik/Porslin

Matservis England

Budhistorik (16 bud)
6391636
6373094
6391635
950
6373094
900
6391634
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.