Ljuskrona oscariansk

830186

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 10 ljus, förgylld mässingsstomme, behängd med olikslipade prismor, stamglashöjd ca 70, diameter 50 cm, delvis elektrifierad

Lösa prismor medföljer, klocka med nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (13 bud)
6391572
5 200
6388098
5 000
6391571
4 800
6388098
4 600
6391570
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.