IKEA slagbord

829921

IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, bemålat, höjd ca 76, 142x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.

Smärre slitage

Möbler, Matbord

Rum 17

IKEA slagbord

Budhistorik (35 bud)
6391708
4 600
6391692
4 400
6391707
4 400
6391692
4 200
6391679

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.