Verner Thomé Cirkusmotiv

829530

VERNER THOMÉ (1878-1953): Motiv från cirkusarena, sign. V. Thomé 1905, olja på duk, ca 165x114 cm.

Bruksslitage, små hål, smärre färgbortfall, senare spännram

Konst, Äldre måleri

Drottninggatan 36, Malmö

Verner Thomé Cirkusmotiv

Budhistorik (33 bud)
6409500
58 000
6409474
56 000
6409470
54 000
6409079
52 000
6409466
52 000

Slutpris SEK:
58 000
5 556 EUR, 6 525 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.