Gräddkannor i silver

828678

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, långsmala från England, den andra från Sverige och 1849, höjd ca 10 samt 14 cm, vikt ca 294 g

Den svenska med bucklor, står ej plant, bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 13

Gräddkannor i silver

Budhistorik (3 bud)

6387442
6387441
1 400
6367886
1 300

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.