Kalle Hedberg oljemålning

828017

KALLE HEDBERG (1894-1959): "Båtar", signerad Kallle, olja på pannå, ca 29,5x38 cm

PROVENIENS:
Konstakademien (Gummesons) 1955

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

Monter 32

Kalle Hedberg oljemålning

Budhistorik (13 bud)
6383626
3 200
6377904
6377904
2 400
6377784
6356945

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.