Klaffbyrå 1700-tal

827960

BYRÅ med klaff, senbarock, Italien, 1700-talets mitt, rotfaner och valnöt med svartmålade listverk, tre utdragslådor med välvd front och utfällbar klaff, knoppar och nyckelbrickor i mässing, sex mindre utdragslådor bakom klaff, höjd ca 117, bredd 106, djup 51 cm

Två nycklar finns, en nyckelbricka lös i låda, renoverad och kompletterad

Möbler, Skåp, byråer

Rum 14

Klaffbyrå 1700-tal

Budhistorik (41 bud)
6361971
6 400
6360261
6 200
6353706
6 000
6360253
6 000
6353706
5 800

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.