Lanternor 2 st Svenska Flottan

827593

LANTERNOR, 2 st, styrbord och babord koppar och glas, 1900-talets första hälft, märkta med G omslutet av tre kronor, nummerriktiga G353 resp G356, höjd ca 30 cm

Patina, bruksslitage, färgstänk, en något hoptryckt

Nautica/Technica, Vapen/Medaljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (11 bud)
6404033
6396364
6396362
6396346
950
6396343
900

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.