Bruno Mathsson Jetson läder

825275

BRUNO MATHSSON, "Jetson", fåtölj, DUX, samtida, urspungligen formgiven 1969, förkromad benställning med snurrfunktion, klädsel och nackkudde i svart läder, etikettmärkt, sitthöjd ca 45 cm

Minimalt slitage, medföljer lagnings lapp med svartläder

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Bruno Mathsson Jetson läder

Budhistorik (31 bud)
6364703
16 000
6364057
15 500
6363133
15 000
6345589
14 500
6363129
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 533 EUR, 1 800 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.