Arne Jacobson ''AJ-lampan''

825011

ARNE JACOBSEN, "AJ-lampan", golvlampa, för Louis Poulsen, Danmark, samtida, ursprungligen formgiven 1959, svartlackerad, etikettmärkt, höjd ca 130 cm
en

Smärre slitage, repor, färgbortfall, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor, Design

Rum 15

Arne Jacobson ''AJ-lampan''

Budhistorik (26 bud)
6362672
5 000
6359668
4 800
6358668
4 600
6359666
4 600
6358668
4 400

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.