Servisporslin Rörstrand 24+1 dlr

824829

RÖRSTRAND, servis, 24+1 dlr, porslin, koboltblå botten med förgyllda franska liljor, bestående av: 11 moccakoppar med fat + ett extra fat, 12 assietter, 1 stort fat, diameter ca 34,5 cm

Bruksslitage, enstaka nagg och kantskador, stort fat med lagning

Keramik/Porslin

Budhistorik (8 bud)
6360712
750
6361689
700
6360712
650
6361530
600
6360712
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.