Tove Jansson oljemålning

824547

TOVE JANSSON (1914-2001) "Gummiplantagen", signerad, utförd 1942, olja på pannå, 73x76 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum "Tove Jansson" 4.2-4.4 1993; Ateneum 14.3 2014 - 7.9 2014

Södra kajen 14, Helsingfors

Tove Jansson oljemålning

Budhistorik (28 bud)
Bud EUR
6364270
47 000
6364324
46 000
6364270
45 000
6364310
44 000
6364270
43 000

Slutpris EUR:
47 000
490 605 SEK, 55 193 USD
Utropspris EUR:
25 000-35 000