Skålar med lock 1 par Satsuma Japan

812802

SKÅLAR med LOCK, 1 par, porslin, Japan, Meiji perioden (1868-1912), Satsumadekor med geometriska mönster och kartuscher med krysantemum, pioner, fruktträd och fåglar, genombruten locknopp, höjd ca 10 cm

Lagningar, slitage

Orientaliskt, Porslin, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
6395461
900
6395101
850
6390615
6390615
750
6390581
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.