Drakfisk av Wilhelm Kåge

804067

WILHELM KÅGE, "Drakfisk", Gustavsberg 1950-tal, ristad dekor, glasyr i brunt och grönatoner, signerad Farsta KÅGE Gustavsberg, längd 77 cm

Keramik/Porslin, Figuriner, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Drakfisk av Wilhelm Kåge

Budhistorik (43 bud)
Bud EUR
6362938
16 000
6362929
15 000
6362925
14 000
6362917
13 000
6362904
12 000

Slutpris EUR:
16 000
167 015 SEK, 18 789 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000