Paavo Tynell golvlampa 9628

802772

PAAVO TYNELL, Golvlampa, modell 9628, Idman 1900-talets mitt, genombruten mässingsskärm, skaftet med tvinnad rotting, justerbar riktning och höjd höjd 145 cm.

Åldersrelaterat slitage, bucklor, Intryckning på skärmen,elektrifieringen ej granskad

Belysning, Golvlampor, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Paavo Tynell golvlampa 9628

Budhistorik (17 bud)
Bud EUR
6362755
6 600
6362175
6 400
6362175
6 000
6360833
5 800
6360833
5 600

Slutpris EUR:
6 600
68 894 SEK, 7 751 USD
Utropspris EUR:
4 000-4 500