Yngve Ekström Lamino

817008

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", för Swedese, formgiven 1956, stomme och armstöd i bok, klädsel i fårskinn, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 41 cm

Bruksslitage, klädsel med skador och fläckar

Möbler, Stolar, Design, Diverse

Rum 5

Yngve Ekström Lamino

Budhistorik (8 bud)
6281719
3 600
6281613
3 400
6264257
3 200
6263978
6263977

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.