Henri Matisse litografi

813527

HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), efter, "Souvenir d´Océanie", ur Verve 35-36, färglitografi, signerad och daterad i trycket -53, bildmått 24x24 cm

Fack 26

Henri Matisse  litografi

Budhistorik (30 bud)
6242000
2 800
6240682
2 600
6241999
2 600
6240682
2 400
6240455

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.