Pistol

812834

SLAGLÅSPISTOL, ca 1800-talets mitt, kolv i masurbjörk, längd ca 23 cm, 2 krutbehållare medföljer.

Slitage, bruksslitage

Vapen/Medaljer

Monter 20

Pistol

Budhistorik (21 bud)
6242683
1 600
6242159
6240497
1 400
6237059
1 300
6233508

Slutpris SEK:
1 600
164 EUR, 187 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.