Stol

811575

STOL, 1930/40-tal, uppfällbar sits, numrerad, lackat trä samt stoppad dynor med textil klädsel, sitthöjd ca 47 cm

Proveniens: Kungliga Dramatiska Teatern

Skruvhål, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Stolar

Rum 13

Stol

Budhistorik (16 bud)
6228506
6233157
1 900
6228506
1 800
6228909
1 700
6228506
1 600

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.