Sminkbord

811095

SMINKBORD, tidigt 1900-tal, utfällbar skiva, lådo och mindre utdragbar skiva, fanér i jakaranda, nyckelplåt och knoppar samt skodda ben i brons, höjd ca 74 samt 80x49 cm

Fattas en skruv till ett bens bronsbeslag, bruks och ålderarelaterat slitage, nyckel saknas

Möbler, Övriga möbler

Rum 7

Sminkbord

Budhistorik (17 bud)
6240593
6240591
2 800
6240592
2 600
6240591
2 400
6240575

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.