Salvador Dalí skulptur

810786

SALVADOR DALÍ (1904-1989): "Venus ā la giraffe", skulptur, märkt Dali och numrerad 210/1500, brons, gjutarstämplar Fusa dalla Venturi Arte Bologna - Italia, höjd 56,5 cm

Proveniens: Galerie Börjeson, Malmö

Smärre patina

Konst, Skulpturer, Selected

Drottninggatan 36, Malmö

Salvador Dalí skulptur

Budhistorik (28 bud)
6243315
25 000
6239813
24 000
6239813
21 000
6239477
20 000
6232841
19 500

Slutpris SEK:
25 000
2 570 EUR, 2 928 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.