Porslin Kina

808706

SKÅL, TALLRIK samt TEKANNA, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 1800-tal respektive 1900-tal, längd 16,5- 22 cm.

Bruksslitage, nagg,

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Porslin Kina

Budhistorik (26 bud)
6240145
2 400
6240420
6240145
6240418
1 900
6240145
1 800

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.