Alessandro Mendini "100 % Make-up", Alessi 1992

782553

ALESSANDRO MENDINI, "100 % Make-up, no 4", Alessi, Tyskland 1992, vas med lock, dekor av Yael Applefeld, begränsad upplaga, stämplad och numrerad 00340/10000, höjd 39 cm

Locket med lagning

Keramik/Porslin, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Alessandro Mendini

Budhistorik (3 bud)

6216597
450
6211419
6210598

Slutpris SEK:
450
47 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.