Ljusstake omkring 1800

799105

LJUSSTAKE, omkring 1800, Frankrike, förgylld brons, höjd 26 cm, lös ljusmanchett

Förgyllning med omfattande slitage

Metall, Belysning

Monter 3

Ljusstake omkring 1800

Budhistorik (3 bud)

6117646
600
6106738
6106422

Slutpris SEK:
600
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.