Illium Wikkelsö soffa samt fåtölj

799037

ILLUM WIKKELSÖ, soffa samt fåtölj, 1960-tal, Danmark, klädd i blå Hallingdal ulltextil, ben i mahogny, tillverkard av Sören Willadsen, soffans längd 160, sitthöjd 41 cm

Bruksslitage, fläckar

Möbler, Soffgrupper

Rum 21

Budhistorik (6 bud)
6113483
1 700
6112485
1 600
6109943
6109873
6109871

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.