Viggo Boesen korgstol "Fox"

799006

VIGGO BOESEN (1907-1985): "Fox", korgstol, formgiven 1936, rotting och bambu, djup 91 cm, bredd 70 cm, sitthöjd 29-34 cm

Bruksslitage, flät med skador

Möbler, Fåtöljer, Diverse, Trädgård

Drottninggatan 36, Malmö

Viggo Boesen korgstol

Budhistorik (21 bud)
6117916
2 600
6117911
2 400
6117880
6117859
6117879

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.