Bertil Vallien och Ann Wåhlström konstglas

798798

BERTIL VALLIEN och ANN WÅHLSTRÖM, flaska och vas, flaskan: smaragdgrön glasmassa, etikettmärkt, höjd ca. 35 cm, vas: lila glasmassa med påklippt dekor i gul glasmassa, signerad 8342-031/300 Kosta Boda Wåhlström Atelier 91, höjd ca 31 cm

Smärre bruksslitage

Glas, Konstglas

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (2 bud)

6118304
6118232

Slutpris SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.