Rörstrand servis jugend

798464

SERVIS, dekor med gröna bladslingor, jugend 1900-talets första del, bestående av;
15 st mattallrikar, 12 st djupa tallrikar, 5 st assietter, 6 st små assietter, 3 st oval skålar, 4 st ovala fat, såsbåt, bringare, 6 st äggkoppar, totalt ca 52 dlr

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Rörstrand servis jugend

Budhistorik (18 bud)
6120637
1 700
6120645
1 600
6120637
6120629
6120553
950

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.