Fyr AGA

798397

FYR, AGA, 1900-talets första hälft, sk. civil flygfyr, för gas, med brännare. gulmålad, ´skyltmärkt, höjd ca 63 cm, märkt 2-6

Slitage och färgbortfall, ej funktionstestad

Nautica/Technica, Diverse

Rum 7, Hylla 9

Fyr AGA

Budhistorik (5 bud)
6119307
6117779
6111792
6111791
700
6111575

Slutpris SEK:
123 EUR, 141 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.