Ilmari Tapiovaara "Mademoiselle"

798278

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", vitmålad, spjälad rygg, höjd ca 91, bredd 52, sitthöjd 37 cm, etikettmärkt "Mademoiselle, Edsbyverken, Made in Sweden, 1961

Brukslitage, stötskador, repor, färgbortfall

Möbler, Stolar

Rum 13

Ilmari Tapiovaara

Budhistorik (13 bud)
6115710
6115677
6115708
6115677
1 900
6115706
1 800

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.